Víno & gastronómia

Degustácie spojené s miestnymi domácimi produktmi v podobe syrov a údenín. 
Kurzy varenia, zber hľuzoviek alebo ochutnávka olivového oleja... objavte krajinu chutí, tradícií a kulinárskych pokladov. Obohaťte svoju gastronomickú kultúru a dozviete sa viac o výrobe vína, preskúmate starobylé pivnice a  naučíte sa pripravovať čerstvé cestoviny, sezónnu zeleninu a zakončíte to typickým toskánskym dezertom... Ste amatér  alebo odborník na víno? Nech sú vaše túžby a úroveň akékoľvek, využite znalosti a vášeň na rozvoj vašich zmyslov a znalostí o vínach...každý zážitok z vína je jedinečný.  Spoznajte jedinečnú oblasť Chianti Rufina so všetkým, čo ponúka. 

Termíny pobytu:
Apríl- Máj
September- Október
3 noci podľa výberu

Destinácia: Usadlosť Toskánsky vánok v kopcoch 25 km od Florencie
https://www.elite-travel.sk/toskansky-vanok

Program

1. Deň
Užite si prehliadku a ochutnávku organických a biodynamických vín priamo v usadlosti. Návštevou viníc sa dozviete, ako sa starajú o hrozno a aké majú skúsenosti s výrobou vína. Potom preskúmate starobylé pivnice a dozviete sa o špeciálnych požiadavkách a technikách používaných pri výrobe  vín, precvičíte si svoje degustačné schopnosti objavovaním organických vín Chianti Rufina DOCG a Riserva spolu s údeninami a syrmi.

2. Deň 
Castello tour. Zámok leží medzi zelenými toskánskymi kopcami, v srdci Chianti Rufina. Je to vinohradnícke územie a zároveň aj agroturizmo. Sídlo, ponorené do typicky toskánskej krajiny, spája skvelú históriu mesta Florencia a  prekrásny historický zámok.  Prehliadka začína na terase s výhľadom na vinice a pokračuje návštevou stredovekých pivníc zámku so sprievodcom, napovie vám niečo málo o histórii zámku a výrobe ich vín. Okrem degustácie vína ochutnáte aj miestne typické produkty.

Cena: vypracovaná individuálne v závislosti od termínu, typu izby a počtu osôb

< v cene zahrnuté:

< ubytovanie 
< raňajky
< gurmánsky program

< v cene nie je zahrnuté:
< miestna daň 1,50€/ osoba/ deň
< doprava

Ostatné info:
< v prípade záujmu je možné pobyt si predĺžiť
< zmena programu je vyhradená
< v prípade záujmu je možné zabezpečiť transfer v rámci pobytu
< vhodné pre individuálne aj skupinové pobyty