Jesenný pobyt bude hlavne spojením chutí a farieb v prekrásnom prostredí viníc. Toskánsko je predovšetkým rozprávková krajina, ktorú si najlepšie vychutnáte na vidieku. V lone jeho prírody, v obklopení viníc, lúk, hájov a fariem s pohárom skvelého vína v ruke. A keďže s jeseňou prichádza obdobie zberu hrozna a olív, je to ideálny čas, kedy v Toskánsku navštíviť vinice a nie len ochutnať delikátne vína, ale vidieť predovšetkým celý výrobný proces a na vlastnej koži zažiť niečo z tradičného života miestnych obyvateľov.  Je to niečo, čo nezažijete každý deň!  Jesenné obdobie v Toskánsku má okrem neuveriteľnej gastronómie aj neskutočne farbami hrajúcu scenériu. Vzduch ešte čerstvejší než v lete, príjemné počasie a neuveriteľné vône zo všetkých tých čerstvých plodov a úžasných miestnych pokrmov z nich. Bonusom bude aj návšteva oblasti Valdobbiadene, v ktorej sa vyrába jedinečné Prosecco a zabezpečená doprava so šoférom počas celého pobytu, takže sa nebudete musieť starať absolútne o nič, iba o pitie vína.ČO NÁS ČAKÁ:

VALDOBBIADENE
Urobíme si zastávku v oblasti Valdobbiadene, v ktorej sa vyrába Prosecco a navštívime Slovenku Evku, ktorá tu žije a spolu so svojim manželom sa s láskou starajú o svoje vinice a vyrábajú výnimočné Prosecco. Neobyčajná ochutnávka Prosecca Tognon, ktorá sa odohrá na slnečných kopcoch Valdobbiadene a v historickej vinici patriacich do kultúrneho dedičstva UNESCO. Ubytovaní tu budeme jednu noc v dvojlôžkových izbách v krásnom hoteli s výhľadmi na tento nádherný kraj. MUNICIPIO 1815: https://www.municipio1815.it/ je butikový hotel s rafinovaným a nadčasovým šarmom, kde môžete stráviť chvíle čistého odpočinku obklopení prekrásnou panorámou. Každá izba je veľká a svetlá, je vkusne zariadená a ponúka svojim hosťom očarujúce výhľady na okolitú krajinu, čo zaručuje pohodlie aj na jednu noc. 

 

 
 

TOSKÁNSKO
Potom sa presunieme do Toskánska, kde budeme ubytovaní v usadlosti  Čarovný výhľad: https://www.elite-travel.sk/carovny-vyhlad s prenádherným výhľadom na stredovekú dedinku San Gimignano.  Izby sú pre 2 osoby a každá má svoju kúpeľňu, takže budete mať dostatočný komfort, sú zariadené v rustikálnom toskánskom štýle, majú typický strop starých toskánskych sedliackych domov z terakoty a drevených trámov, všetky majú TV, wifi a klimatizáciu. Čaká nás tu aj ochutnávka vína  slávneho bieleho vína Vernaccia di San Gimignano, Vin Santo Toscano, vína Chianti Colli Senesi a skvelého extra panenského olivového oleja.  Zabezpečené budeme mať raňajky a večere počas celého pobytu. Budete mať aj dostatok času užiť si toto prenádherné vidiecke miesto, relaxovať pri bazéne a prechádzať sa olivovými hájmi.SIENA
Naša skvelá sprievodkyňa Štepánka nám urobí prehliadku prenádhernej Sieny, Štěpánka takmer polovicu svojho života  strávila v Taliansku, kde naďalej žije a pracuje ako lokálna autorizovaná sprievodkyňa po Florencii, po Siene a južnej Ligúrii. Ukáže nám zaujímavé miesta malebnej Sieny, porozpráva nám trošku o histórii a hlavne s ňou zažijeme mnoho gastronomických zážitkov a veľa smiechu. 


SAN GIMIGNANO A NÁVŠTEVA VINÁRSTVA
Pozrieme sa do stredovekého Manhattanu San Gimignana, poprechádzame sa historickými uličkami a ochutnáme vyhlásenú miestnu zmrzlinu v Gelateria Dondoli, ktorá bola ocenená za najlepšiu vo svetovom rebríčku. Naobedujeme sa v miestnej trattorii a potom sa presunieme do miestneho rodinného vinárstva. Láska k vínu z generácie na generáciu vytvorila toto prekrásne vinárstvo kúsok od San Gimignana a je domovinou vína, ktoré sa vymyká tradičnej definícii Toskánska ako krajiny červených vín: Vernaccia di San Gimignano, biela kráľovná toskánskeho hrozna, obklopená zo všetkých strán ušľachtilými červenými. Popri Vernaccia di San Gimignano  ponúka široký výber iných vín, ktoré vyskúšame spolu s lokálnymi produktami a dozvieme sa viac o histórii tohto miesta aj o výrobnom procese.


 

TERMÍN: 16.-20.10.2023

POČET DNÍ: 5 dní/ 4 noci

POČET OSȎB: 10 osôb + JA 

CENA: € 1055,00 / osoba / pobyt (pri obsadení izby 2 osobami)


V cene zahrnuté:
*ubytovanie na 1 noc v hoteli vo Valdobbiadene v izbách pre 2 osoby so spálňou a kúpeľňou
*ubytovanie na 3 noci v toskánskej usadlosti v izbách pre 2 osoby so spálňou a kúpeľňou
*raňajky počas celého pobytu
*večere počas celého pobytu 
*výlet do Sieny so sprievodcom
*výlet do San Gimignana
*1x ochutnávka Prosecca s miestnymi typickými produktami v historickej vinici Valdobbiadene
*2x ochutnávka  toskánskych vín s miestnymi produktami
*doprava zabezpečená minivanom so šoférom a so všetkými palivovými, mýtnymi a parkovnými poplatkami
*moja prítomnosť počas celého pobytu

V cene nie je zahrnuté:
*miestna daň 1,50€/ osoba/ deň
*obedy
*cestovné poistenie
*osobné výdavky

POZN.
*pri obsadení izby jednou osobou bude cena vypracovaná individuálne
*zmena termínu a programu vyhradená
*presný itinerár pobytu posielam v dostatočnom predstihu
*odchod bude z Bratislavy 16.10. v skorých ranných hodinách, miesto upresním

Záväzná prihláška do 30.06.2022 na info@elite-travel.sk
Záloha: 50% z ceny pobytu pri rezervácii
Zvyšok 30 dní pred príchodom


Budem sa na vás tešiť!
Andrea